Hry na dworje, na zahrodźe a na dróze

Z luteho časa doma njewědźa dźěći druhdy scyła wjace, što móhli hišće činić. Wostuda drje je wažna, přetož přez nju přińdu dźěći do situacije, sej nowe wěcy přemyslić, zo bychu puć z wostudy namakali. Kreatiwita so potajkim spěchuje, tež samostatnosć. Druhdy tež sebjenamakanje a samoskutkownosć.

Što pak, hdyž maš dosć wot wostudy?

A ideje staršich su tež hižo přetrjebane a kreatiwita dźěći samych je sej přestawku wzała. Tež tablet, kompjuter a Ninjago-wusyłanja maja zdźěla hižo syte! Potom čińće tola jónu pospyt a stupće před durje. Z bratrami a sotrami abo dźěćimi zes krutych małych kruhach hladanja a z jednej wosobu zwonka swójbje směš so tola hrajkać. Dawaja dosć hrow, kotrež su ze žadanym wostawkom kompatibelne. Wzmiće sej wobraz a hladajće, kotre ideje za hry spóznajeće. Starši abo starši bratřa a starše sotry móža wězo tež předčitać a trěbne utensilije k dispoziciji stajić.

Zwobraznjena póštowa karta je dźěl swójbneje kampanje „Zhromadny čas“ kooperaciskich partnerow „Zažne pomocy“ wokrjesa Budyšin, Syće za prewentiwny škit dźěći a swójbneho kubłanja Rěčneho centruma WITAJ.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s